Dzieci

  • Wszystko
  • Artykuły
  • Polecana literatura

„WIELKA KSIĘGA UCZUĆ”, G. Kasdepke

Literatura

Wielka księga skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym. W sposób zrozumiały pozwala na wyjaśnienie uczuć, emocji i wartości młodemu odbiorcy. Każda emocja jest przedstawiona jako opis sytuacji, której doświadczają przedszkolaki z grupy pani Miłki.
Czytaj więcej


„SŁUP SOLI” i inne tytuły, E. Zubrzycka

Literatura

Elżbieta Zubrzycka jest autorką ponad trzydziestu książek dla dzieci. W swoich opowieściach opisuje różne sytuacje, które mogą się zdarzyć w szkole, w zakresie relacji z rówieśnikami, z dorosłymi. Tematy poruszane przez autorkę pomagają zrozumieć dzieciom otaczający świat, przygotowują do radzenia sobie w codziennym życiu i pokazują, jak każdy z nas może mieć wpływ na atmosferę w jakiej się uczy, bawi i dorasta.
Czytaj więcej


„KOSZMARNY KAROLEK”, F. Simon

Literatura

Bohaterem książek jest mały urwis, który często wpada w tarapaty i jest nierozumiany przez otoczenie. Karolek ma głowę pełną szalonych pomysłów, które pomagają mu zrealizować koledzy z klasy. Dziecko po przeczytaniu przygód Koszmarnego Karolka może nabrać otuchy i pocieszyć się myślą, że nie tylko ono pada ofiarą dziwnych zdarzeń czy zbiegów okoliczności. Optymistyczne przesłanie treści jest takie, że zawsze można znaleźć wyjście z każdego, nawet najgorszego problemu.
Czytaj więcej


„KOSMITA”, R. Jędrzejewska – Wróbel

Literatura

Książka pisana z myślą o rodzeństwie dzieci autystycznych. Narratorem tej opowieści jest Ola, która niecierpliwie czeka na narodziny braciszka. Kiedy rodzi się Kacperek wszystko się zmienia w jej rodzinie. Jego niezrozumiałe reakcje, niemożność nawiązania kontaktu i brak uwagi rodziców przygnębiają dziewczynkę i prowadzą do wniosku, że „brat jest popsuty”.
Czytaj więcej


„ŚWIRY, DZIWADŁA I ZESPÓŁ ASPERGERA” – L. Jackson

Literatura

Książka „ dedykowana tym, którzy czują , że są inni”, przede wszystkim dla nastolatków z Zespołem Aspergera. Głównym bohaterem jest 13 letni chłopak, który omawia wiele sytuacji, z którymi osoby z Zespołem Aspergera spotykają się w codziennym życiu. Z poczuciem humoru opisuje swoje przeżycia, daje wskazówki, jak można sobie poradzić w konkretnych sytuacjach.
Czytaj więcej


„DZIECI ZE SKOLIMOWA”, A. Wierzejska

Literatura

Książka „Dzieci ze Skolimowa” opisuje życie czwórki rodzeństwa oraz ich rodziny. . Akcja książki rozgrywa się w latach siedemdziesiątych poprzedniego stulecia. Opisane są realia życia w tamtym czasie oraz wydarzenia rozpoczynające zmiany ustrojowe widziane oczami dziecka. Autorka pokazuje jak można spędzać czas bez smartfonów, gier komputerowych i bez telewizji.
Czytaj więcej