Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

„ZBUNTOWANY NASTOLATEK, 10 kroków do rozwiązania problemów i odbudowy relacji”, R. A. Barkley, A. L. Robin

„ZBUNTOWANY NASTOLATEK, 10 kroków do rozwiązania problemów i odbudowy relacji”, R. A. Barkley, A. L. Robin – kolejna pozycja na rynku wydawniczym omawiająca problemy związane z budowaniem prawidłowych relacji pomiędzy rodzicami a nastolatkami.

[read more=”Czytaj więcej” less=”Zwiń”]

Autorzy przedstawiają skuteczny program wsparcia dla rodziców i nastolatków pragnących wyjść z impasu ciągłych nieporozumień oraz uzdrowić łączące ich relacje. Omawiane praktyczne metody służą realizacji programu wychowawczego, indywidualnie dopasowanego do specyficznych uwarunkowań  różnych rodzin i dotyczą sposobów:

– budowania wzajemnego szacunku

– wspólnego rozwiązywania pojawiających się problemów

– umocnienia więzi rodzinnych

– wywierania pozytywnego wpływu na nastoletnie dziecko

– przestrzegania ustalonych zasad

– prowadzenia konstruktywnych negocjacji

– rozwijania w rodzinie umiejętności społecznych i komunikacyjnych

„Strach przed tym, co może się stać synowi lub córce, której nie jesteś już dłużej w stanie kontrolować, spędza Ci sen z powiek i łamie serce. Książka mówi o tym, jak ponownie zacząć wywierać pozytywny wpływ na swoje nastoletnie dziecko i sprawić, by przestało traktować Cię jak jeden za sprzętów w pomieszczeniu, w którym decyduje się z hukiem zatrzasnąć drzwi.” (Zbuntowany nastolatek, 10 kroków do rozwiązania problemów i odbudowy relacji, R. A. Barkley, A. L. Robin, Wyd.Helion, Gliwice 2010).

[/read]